Bieg na Bucze

W sobotę 10.09.2016r o godzinie 13:00 odbyła się I edycja kameralnego Biegu na Bucze w Górkach Wielkich, zorganizowanym przez Gminę Brenna w ramach projektu „Sport dla wszystkich – zdrowie dla każdego” współfinansowanego ze środków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Limit uczestników wynosił 150 osób, start był zupełnie bezpłatny, co okazało się bardzo miłym zaskoczeniem. Bieg przełajowy na dystansie 5,75km, 40% stanowiły drogi asfaltowe, 60% ścieżki leśne, maksymalna wysokość wyniosła 430m.

W trakcie imprezy lejący się z nieba żar oraz brak choćby delikatnych podmuchów wiatru skutecznie utrudniały uczestnikom bieg. Trasa świetnie zorganizowana i oznaczona, wolontariusze co chwilę wskazywali kierunek trasy. Zorganizowano również 1 punkt nawadniający przed najwyższym podbiegiem w okolicach Bacówki na Buczu. Trasa bardzo przyjemna, lecz dość techniczna, zwłaszcza na zbiegach. Ostatnie 300m biegło się co sił w nogach, by za chwilę przekroczyć linię mety, która tak jak start usytuowana była w okolicach Ośrodka „Pod Brandysem”.

W biegu wystartowały w sumie 142 osoby, 141 ukończyły go. W klasyfikacji kobiet
i mężczyzn najszybsi okazali się Tomasz Wróbel i Izabela Wysłuch, którzy uzyskali kolejno czasy: 21:54,6 i 27:32,8. Zabierzów Biega reprezentowali Olga Kamejsza i Jarosław Partyka, którzy uzyskali czasy: 36:26,5 i 37:39,8, co dało im kolejno 114 i 120 miejsce. Oldze udało się zdobyć II miejsce w swojej kategorii wiekowej i stanąć na podium.

Bieg pod względem organizacyjnym na najwyższym poziomie (organizatorami są ludzie odpowiedzialni za rozsławione już Breńskie Kierpce). Zważywszy na darmowe uczestnictwo w biegu, pakiet był bardzo bogaty (koszulka, dyplom, materiały promocyjne od organizatora), na mecie medal i ciepły posiłek oraz napój. Wspaniała atmosfera, nagrody i puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz przepiękna sceneria, w której dane było uczestnikom spędzić bieg. Nie można również pominąć niezwykle kojącej kąpieli w pobliskiej Brenicy, która przyniosła ukojenie po upalnym i morderczym biegu spragnionym ochłody uczestnikom.

Bieg należy uznać za jeden z najlepiej zorganizowanych, w których dane nam było wziąć udział i mamy nadzieję na powtórkę w kolejnych latach. Gratulacje i serdeczne podziękowania dla Organizatorów, życzylibyśmy sobie więcej takich biegowych promocji regionu śląskiego!

Star Jaro2 Olga Olgaa Jaro3 Razem Olga2