XI Krakowski Bieg Sylwestrowy

31 grudnia o godzinie 12.00 wystartował z Rynku Głównego w Krakowie XI Krakowski Bieg Sylwestrowy. W sumie na dystansach 5 i 10 km biegło  prawie 2000 biegaczy. W biegu na dystansie 5 km zwyciężył Adam Czerwiński z WKS Wawel z czasem 15:29, a najszybszą kobieta na tym dystansie była Agnieszka Cader, szefowa klubu Zabierzów Biega z czasem 17:43.Na tym dystansie najszybszym mężczyzną z naszego klubu był Jan Baran z Kleszczowa z czasem 17:41. Z kolei najszybszym zawodnikiem z naszego klubu na dystansie 10 km (44 miejsce w klasyfikacji open) był Zbigniew Mossoczy z Zabierzowa z czasem 39:53, najszybszą panią z naszego klubu na tym dystansie była Anna Sadakierska-Chudy z Bolechowic z czasem 56:33. W sumie z naszego klubu startowało 26 biegaczy.

Podczas ceremonii oficjalnego wręczania nagród zwycięzcom biegu, Józef Kruk w imieniu wójta Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan, wręczył na estradzie puchar dla Agnieszki Cader jako najszybszej kobiety z gminy Zabierzów. Podczas nieoficjalnego spotkania zawodników pod pomnikiem Adama  Mickiewicza wręczył kolejne puchary ufundowane przez Gminę Zabierzów, najszybszemu zawodnikowi na dystansie 5 km Janowi Baranowi i najmłodszemu zawodnikowi biegu Michałowi Mytnikowi z Zabierzowa. Agnieszka Cader otrzymała od klubowiczów honorową koszulkę klubową z napisem TRENER.

Wszystkim biegaczom dziękujemy za udział w imprezie.